hero

Řekli o nás naši sportovci

Blog naší běžkyně Slávky

Facebooková zpráva od člena jedné ze štafet 14 dní před závodem

Kdysi dávno, na hodinách tělocviku při obíhání nenáviděných koleček, jsem se nemohl dočkat zatáčky, až zmizím z dohledu učitele. Vždy jsem se hned zastavil a začal si masírovat bok. Tehdy jsem netušil, že někdy v budoucnu budu svým během sbírat dary a díky běhu prožívat nejkrásnější měsíce svého života. Je to dar od života, od dětí z Bátor Tábora!

Příspěvek na Facebook v den maratónu

Tento den byl neuvěřitelný! Díky Vám všem jsem prožil zážitek, který se těžce popisuje. Závod byl těžký, ale to úžasné povzbuzování mi pomohlo to zvládnout. Na několika místech během závodu, ale obzvlášť v cílové rovince, jsem cítil euforii díky povzbuzování. Dalo mi to spoustu energie :-) Bylo mi ctí, že jsem se mohl zúčastnit spolu s Vámi!

Blog jednoho z běžců den po maratónu

Dav na startovní čáře byl úžasný. Bylo tam tolik běžců Týmu odvahy ve fialových tričkách. Neznal jsem žádného z nich, ale všichni mě zdravili a mávali na mě, jako kdybychom byli přátelé. Cítil jsem se, jako kdybych vstoupil do jiného světa. Musím přiznat, že na začátku jsem neběžel dle plánu - prvních 28 km. Pak jsem běžel dobře a cítil jsem se výborně.  Fanoušci ve fialových tričkách se pořád objevovali. Zdravil jsem se se všemi a ani jsem si nevšiml, že jsem uběhl kilometr za 5 minut a 40 sekund. Můj původní plán byl 6 minut a 2 sekundy. Myslel jsem, že zpomalím, ale pak se objevily roztleskávačky Bátor Tábora. Křičely a povzbuzovaly každého, včetně mě. Bylo to neuvěřitelné. Cítil jsem se jako nejrychlejší, nejhezčí, nejúžasnější běžec, jediný v jejich očích, kterého obdivovaly (myslím, že ostatní běžci ve fialových tričkách se cítili stejně). Jak jsem se blížil k cíli, běželo se mi těžce. Roztleskávačky to viděly a tak mě povzbuzovaly déle a hlasitěji.

Byl to můj druhý maratón. Byl to můj nejrychlejší maratón a první, který jsem běžel na podporu dětí, které se účastní zážitkové terapie Bátor Tábor. Pokud jsem dokázal obohatit aspoň jednu minutu jejich života,  stálo to za to. Děkuji, že jsem mohl být součásti této zkušenosti a děkuji roztleskávačkám Bátor Tábora, že udělaly těchto 42 km nezapomenutelnými.

Facebooková zpráva 2 týdny před maratónem

Ahoj! Je to skvělý pocit říct, že jsem uběhl 32 km. Jsem celý roztřesený, ale moje 2 plechovky piva budou hned tady a já ožiju! :) Člověče, to je super! Nikdy bych nevěřil, že se dostanu na tuto úroveň. Opět se připravuji na maratón! S novým cílem, s výjimečnou motivací! Jsem neskutečně unavený, je to čím dál těžší, ale cíl je přímo přede mnou! Nezapomenu, proč to podstupuji! Pojďme, Tým Odvahy! Je neuvěřitelné, co dokáže takový cíl a takový tým. Je to nepopsatelně dobrý pocit, že nás podporuje čím dál víc lidí. Chtěl bych využít tuto příležitost, abych poděkoval všem, kteří nám věří.

Zpráva na blogu studenta střední školy v Gyula týden před půlmaratónem

Dnešní trénink charitativního běhu s mými přáteli byl nezapomenutelný zážitek - běželo nás 70 - na hlavním náměstí a po celém našem malém městě. A kromě toho nás podporovalo hodně lidí! Výsledek našeho nadšení z tréninku byl 147 EUR!!!! Tento běh byl neskutečný zážitek pro každého - policajt na začátku, policajt na konci, já jsem vedl ostatní; dosažení cílové čáry byl nepopsatelný pocit, všichni přišli ke mně a gratulovali mi. Neuvěřitelné, neumím to ani popsat slovy. Další novinkou je, že mí spolužáci ze střední školy Erkel darovali 72 EUR. Když to připočteme k ostatním darům a k dnešnímu tréninku, můžu hrdě říct, že jsme dosáhli můj stanovený cíl 517 EUR! Ale já se teď nezastavím, kampaň pokračuje! Všem přeji krásný večer a děkuji, že jste mi pomohli dosáhnout tento pocit.

2 dny před maratónem

25. července jsem ještě netušil, do čeho se to pouštím. Netušil jsem jak obtížného úkolu se ujímám. Věděl jsem jen, že jsem se připojil ke skupině 52 běžců iniciativy „Tým odvahy“, kteří mají za cíl v rámci své přípravy na podzimní budapešťský maratón shromáždit finanční dary pro Nadaci Bátor Tábor, která pomáhá dětem díky metodě zážitkové terapie. Začali tréninky, začaly přicházet dary. Mezitím proběhlo první velké společné setkání Týmu odvahy, kde jsme se poprvé viděli, seznámili, a poznali jsme jaká je ta padesátka odvážných. Obkružovali jsme kolečka, naběhávali jsme kilometry, hrdě jsme psali na Facebook, že je splněný limit daného dne. Dny plynuly, léto sálalo sluncem. Často jsme běželi ještě ráno před prací v přijatelných 25 stupních, protože jsme věděli, že to je jediná možnost. Byl to zvláštní pocit běžet ráno vylidněným, spícím městem, tázajíc se sám sebe: „Mám to zapotřebí?“
Postupem času byl v plném provozu i web Týmu odvahy, na což jsme netrpělivě čekali. Ale trpělivost se vyplatila, protože se podařilo vytvořit vynikající stránku, která toho času byla ještě plná šedých, nezaplněných „počítadel radosti“. Od té doby se již všechna počítadla zazelenala. Od té doby již každý dosáhl jím vytyčeného dobročinného cíle. Někteří ho i vícenásobně překonali. Fantastický pohled. Čísla mluví sama za sebe.
Samozřejmě my jsme běželi dál, sólově nebo ve skupinkách. Zorganizovali jsme velký společný trénink, abychom ukázali světu, kdo jsme. Vystupovali jsme v televizi, v rozhlase, organizovali jsme těstovinovou párty a nadále jsme neochvějně sbírali dary. Společné „počítadlo radosti“ momentálně ukazuje 161%, hladinu naší společné radosti. Naší, našich rodin, přátel, kolegů, sousedů. Bez nich by se tento sen neuskutečnil.
Ještě dva dny zbývají do velkého běhu. Pomalu se blíží očekávané finále. Skončilo tříměsíční období příprav. Skončily tři měsíce plné radosti, potu, citů, bolesti, odříkání, proher, zklamání, života, lásky, přátelství, výzev, úkolů, výkonů… Tyto tři měsíce mi hodně dali. Nepoměrně víc, než vzali. Je mi ctí, že i já můžu dávat. Protože dávat je dobré.