leftright
hero

Co je společenství charitativních sportovců?

Nápad, vybírat dobročinné příspěvky pomocí sportovních akcí a jiných společenských událostí není nový. V západních zemích je již po dlouhá desetiletí zvykem, že běžci, chodci, cyklisté… sbírají příspěvky pro různé charitativní organizace. Na nejslavnějších maratónech světa, jako New York City Marathon, Los Angeles Marathon, Berlin Marathon ročně tisíce lidí startují v prospěch některé dobročinné věci.

Členové Týmu odvahy jsou charitativní sportovci, kteří se rozhodli buď jednotlivě nebo jako štafeta běžet například maratonskou nebo půlmaratonskou trať. Nerozhodli se takto, aby překonali sami sebe, ale aby zároveň pomohli. V okruhu svých známých, přátel, kolegů symbolicky prodávají své kilometry, neboli sbírají finanční dary, které budou využity pro zajištění bezplatného tábora určeného dětem trpícím nádorovým onemocněním.

Jednotlivci si kladou za cíl sesbírat 15 000 Kč, celkový cíl členů štafety je 20 000 Kč.

Ve střední Evropě je zatím málo takovýchto akcí. První Tým odvahy vznikl v Maďarsku v roce 2010. Deset běžců začalo trénovat štafety na budapešťský maraton, s cílem vysbírat 30 000 Kč pro Nadaci Bátor Tábor. Od té doby následovalo jejich příkladu více než 400 běžců v barvách Týmu odvahy, kterým se podařilo vysbírat skoro 3 miliony korun.

Dnes je náš maďarský Tým odvahy největší charitativní sportovní aktivitou v Maďarsku. Po úspěších v Maďarsku se Tým odvahy dostává i do České republiky, Polska a na Slovensko.

Více o maďarském Týmu odvahy: www.elmenykulonitmeny.hu/en

Více o polském Týmu odvahy: http://kompaniawrazen.pl/en

Více o slovenském Týmu odvahy: www.timodvahy.sk
leftright
leftright
Registrace na závod
leftright

Pomozte během dětem s rakovinou!

Staňte se členem Týmu odvahy!

dále >>

Běžte MMM Košice 2017 pro Nadaci Bátor Tábor Slovakia

Spojte svůj běh s pomocí onkologicky nemocným dětem.

dále >>